“Барса“ не се пести за „Челси“

Ернесто Валверде, наставникът на „Барселона“ заложи на всички възможни титуляри при успеха над „Ейбар“ с 2:0 в Ла Лига, въпреки предстоящият сблъсък с „Челси“ в Шампионската лига.

Каталунците спечелиха визитата на баските след попадения на Луис Суарес и Жорди Алба.

Новата перла в състава, бразилецът Фелипе Коутиньо, остана резерва, а неговото място зае Паулиньо. Резултатът бе открит в 16-ата минута, когато Лионел Меси асистира на уругваеца. Крехката преднина на лидера в Примера се запази до самия край на срещата, когато след продължително разбъркване Алба се оказа най-съобразителен. В заключителните 30 минути домакините играха с човек по-малко, след като Фабиен Орелана си изкара два жълти картона.

В друг мач от кръга, „Севиля“ измъкна победа с 2:1 при визитата си на „Лас Палмас“.