"Барса" съкрати аванса на "Реал"

Barcelona's Brazilian forward Neymar (R) shouts at Valencia's suporters after they thrown an object at teammates during the Spanish league football match Valencia CF vs FC Barcelona at the Mestalla stadium in Valencia on October 22, 2016. Barcelona won 3-2. / AFP PHOTO / JOSE JORDAN

"Барселона" съкрати аванса на "Реал" (Мадрид) на върха до три точки, след като разби "Еспаньол" с 4:1 в дербито на Каталуния. "Белия балет" има възможността да си върне преднината от 6 точки, тъй като двубоят им с "Валенсия" бе отложен заради световното клубно първенство, което те спечелиха в неделя.

На "Ноу Камп" Барселона откри резултата в 18-та минута, когато Андрес Иниеста намери с отличен пас Луис Суарес и уругваецът не сгреши сам срещу вратаря. Той вкара и втория гол, след като преди това Лионел Меси развинти противниковата отбрана. Аржентинецът беше основно действащо лице и при третия гол, паднал минута след попадението на Суарес. Меси нахлу в наказателното поле, но топката стигна до Жорди Алба и левият бек я изпрати в мрежата на гостите.