Белгия плаши с 3:0 на старта в Русия

Белгия, скритият фаворит на мондиала, единствен до този момент от големите сили стартира убедително участието си на световните финали в Русия. „Червените дяволи“ сразиха абсолютния дебютант Панама с 3:0 в мач от група G. Дрис Мертенс, Ромелу Лукаку на два пъти записаха имената си сред голмайсторите на Олимпийския стадион в Сочи.

Американците заложиха на солидна игра в защита със система 4-5-1, но това даде резултат само през първите 45 минути. След това дойде невероятното изпълнение на Дрис Мертенс. Звездата на „Наполи“ вкара след неспасяем удар от воле. В средата на втората част Лукаку удвои след магическа асистенция на Кевин де Бройне. Крайното 3:0 оформи отново Лукаку след отличен пас на Еден Азар. Нападателят на „Манчестър Юнайтед“ вече има 5 гола на големи първенства, доближавайки се само на един от Ян Кулеманс.

Таранът може да го задмине още на 23-ти юни, когато той и неговите съотборници се изправят срещу Тунис.