Биатлонистите бавни и неточни в Антхолц

Надеждите за български медал в биатлона от зимните олимпийски игри Пьонгчан 2018 вече не изглеждат толкова реални след поредното неубедително представяне на мъжете в Световната купа. Красимир Анев, който преди седмица влезе в топ 10 на индивидуалния старт в Руполдинг (Германия), сега остана едва 35-и в спринта на 10 км в Антхолц-Антерселва (Италия). Обикновено точният самоковец този пък сбърка два изстрела и финишира 2:13,3 минути зад победителя.

Още по-слаби бяха останалите българи, които не успяха да влязат в Топ 60 и да получат право на старт в днешното преследване. Димитър Герджиков зае 80-о място с 3 грешки и пасив от 3:24,6 минути, Владимир Илиев остана 92-и с 6 грешки, а Антон Синапов е 97-и с 5 пропуска. Победата грабна Йоханес Тингес Бьо (Норвегия), показал невероятно бягане и успял да компенсира единствената си грешка в стрелбата. Той изпревари с 12,8 секунди „безгрешния“ Мартен Фуркад (Франция), а трети също след перфектна стрелба, но с изоставане от 42,2 сек остана Арнд Пфайфер (Германия).

Междувременно България си припомни паметния триумф на настоящия президент на федерацията по биатлон Екатерина Дафовска от Нагано 98. Там тя отвоюва единствения златен олимпийски медал на България от зимни игри. В Музея на спорта бе представен фотоалбумът „От Чепеларе до Нагано“ с автор Станимир Симеонов. На събитието присъстваха тогавашният държавен глава Петър Стоянов, кметът на Чепеларе Славка Чакърова и изтъкнати спортисти.