Битката на тихия фронт започна

От първия кръг в първенството стартира и словесната война между ЦСКА и „Лудогорец“. Треньорът на „червените“ Нестор Ел Маестро дебютира с 2:0 над „Локомотив (Пд) в шампионата и изстреля първа стрела към Разград.

Опитваме да играем футбол, но само футбол – каза сърбинът с английски паспорт. - Някои други отбори играят също волейбол, хандбал, баскетбол...“

Ел Маестро визира ситуацията в последната минута на мача „Лудогорец“ - „Етър“ (1:0). Тогава нападателят на шампионите Свиерчок игра с ръка в наказателното поле, но дузпа не последва.

Треньорът на ЦСКА изигра ролята и на „умряла лисица“ с изказването, че е утопия отборът му да свали „Лудогорец“ от върха. „Много трудно ще вземем титлата – каза Ел Маестро. - Има един отбор, който доминира сериозно. Подсигурен е финансово и работи добре. Малко е нереалистично да спечелим лигата.“

ЦСКА изигра последствено първо и много силно второ полувреме срещу „Ботев“. Особено впечатление направи бразилският нападател Мауридес. С осанка като напусналия Фернандо Каранга той откри резултата в дебюта си. Освен това се представи и като черноработник, който играе за отбора. Второто попадение, завършено от друго ново попълнение – Жоржиньо, беше като за учебник.

Щастлив съм по няколко причини – коментира Ел Маестро. - Първо, защото спечелихме. А второ – защото имаше интензитет в играта ни. След почивката нивото ни беше различно. Много съм доволен, че Мауридес вкара. Нуждаем се от човек на такъв пост. Всеки мач ще е различен. За „Адмира Вакер“ сме без доста основни футболисти, но това е положението. С нужната страст и желание можем да постигнем резултатите, които целим. Може би се нуждаем от още един нападател. Но не искам да поставям собственика ни под напрежение. Не очаквайте от мен да се оплаквам. Всеки футболист е в клуба, за да играе за ЦСКА, а не за треньора.“

Целта е да станем шампиони – много по-гръмко каза новата звезда Мауридес, избран за играч №1 на мача с „Локо“ (Пд).. - Искам с моите голове да помогна.“ Познавам Каранга. Той е отличен голмайстор.“