България завърши квалификациите за Мондиал 2018 с тъжно 1:1 срещу Люксембург

Националният отбор на България завърши 1:1 като гост на Люксембург в последния си мач от квалификациите за Мондиал 2018.

Двубоят нямаше значение за възпитаниците на Хубчев, които изгубиха и теоретичните шансове за класиране на първенството в Русия след загубата от Франция в събота.

Още в 3-та минута Оливие Тил изведе домакините напред. "Лъвовете" играха слабо до почивката и имаха късмет да се оттеглят само с един гол пасив.

През втората част в 68-та минута Ивайло Чочев се разписа с глава след центриране на Спас Делев. До края на двубоя България имаше още няколко възможности за гол, но не успя да ги реализира.

Националният ни отбор завърши квалификациите на 4-то място в своята група А с 13 точки. Директно за Световното се класира Франция, Швеция ще играе бараж.