България – любимата дестинация на Гончаренко

ЦСКА (Москва) е първият съперник на „Лудогорец“ в груповата фаза на Лига Европа. Грандът от Русия пристигна у нас в сряда по обед, предвождан от своя наставник Виктор Гончаренко. За 42-годишния специалист това е трета визита в България. Роденият в Беларус треньор пази само положителни спомени от мачовете у нас. Именно мач в София изстреля кариерата му в Орбита. През 2008 година воденият от него БАТЕ (Борисов) сензационно срази „Левски“ с 1:0, а на реванша в Минск измъкна 1:1, за да се класира за исторически първи път в групите на Шампионската лига. Година по-късно БАТЕ отново опря до мач в България. Този път съперник на „жълтите“ бе „Литекс“, а воденият от Станимир Стоилов тим спечели първия мач като гост с 1:0. Реваншът обаче бе кошмарен за „оранжевите“. В Ловеч Гончаренко и компания вкараха двубоя в продлъжения след 1:0 в редовното време. Край река Осъм беларусите ликуваха след 120 минути след нови три гола в двете полувремена по 15 минути.

„Нямаме контузени играчи – отсече на официална пресконференция Станислав Генчев, треньорът на „Лудогорец“. - Като гледаме двата отбора, наистина ние сме с повече опит, ЦСКА (Москва) е по-младият отбор. Това играе голяма роля в евротурнирите. Трябва да наблегнем на този фактор и да се възползваме от неопитността им. Също така трябва да сме по-спокойни по време на самия мач.“

Стадионът отваря врати в 20 часа, два часа преди първия съдийски сигнал.