България победи Словения на европейското по волейбол

Националите ни се класираха за осминафиналите

България се наложи с категоричното 3:0 над Словения в последния мач от предварителната си група на европейското първенство по волейбол, което се провежда в Полша. Националите ни завършиха на второ място след две победи и една загуба и се класираха за осминафиналите на шампионата на Стария континент, съобщи bTV.

По-късно ще стане ясен и съперникът на "трикольорите" за място на четвъртфиналите на Евро 2017.

"Лъвовете" допуснаха много грешки на сервис в началото на първия гейм. Постепенно възпитаниците на Пламен Константинов заиграха по-стабилно и натрупаха аванс от четири точки за 18:14. Родните национали задържаха преднината си и спечелиха първата част с 25:22.

Вторият сет бе далеч по-оспорван. Двата тима се движеха точка за точка до второто техническо прекъсване, когато българите поведоха с 16:14. Макар и трудно, тимът ни поведе с 2:0 сета след 28:26.

В третата част родните национали вдигнаха темпото и безапелационно спечелиха мача с 3:0 след 25:17.