Българи създадоха уникално приложение за изучаване на Космоса

Българи създадоха мобилно приложение за изучаване на Космоса без аналог в света. То съдържа библиотека с видеа за обучение, която е по-голяма от тези на сайтовете на Европейската космическа агенция и НАСА, взети заедно, съобщи БНТ. Приложението е достъпно на български и на английски език.

Добре дошли в света на SpaceportOdyssey - свят, който ще ви погълне с фантастичната си визия, ще ви запали с уникалния си подход към познанието, ще ви накара да повярвате, че образованието може да е забавно и задълбочено едновременно. Приложението е създадено от 12 ентусиасти от Сдружение "Циолковски".

"Отне ни само около 10 години да убедим над 100 водещи експерти да дойдат в България и да ги снимаме и ни отне над една година да направим приложението. Но пък затова сега България е една от малкото страни на планетата с адекватно към 2019 година космическо образование", каза Райчо Райчев, основател на Сдружение "Циолковски" и на "Спейс Челинджис".

Видеобиблиотеката съдържа 400 лекции, преведени на български, по теми от всички сфери на изучаването на космоса, изнесени експерти от големите космически агенции - ЕСА, НАСА, Роскосмос, учени от престижни университети и бизнесмени от водещи компании, предприемачи, инженери, астронавти, космонавти.

Уникалното на приложението е, че изобщо не прилича на обучителен материал, точно с идеята да избягаме от скучността на подобни приложени, по-скоро прилича на игра, казват авторите.

Потребителят може да направи база на Луната и колония на Марс, а напредването му зависи от придобитите познания.

В секцията "Открий" има седем тематични мисии и всяка мисия има герой към нея и този герой има интересна история, която ние отключваме, когато учим.

Мисиите се изпълняват от аватари, които се впускат в приключения и постепенно разкриват тайни за себе си. Сред тях има две жени и извънземен.

Според създателите на приложението, Космосът е следващото препятствие и граница за човека и затова интересът към него постоянно нараства - от децата в училище, до частни предприемачи и водещите световни икономики. И приложението е начин да бъдем готови за бъдещето.

Следете Trud News вече и в Telegram

Коментари

Регистрирай се, за да коментираш

Още от Наука