Българка стана шампионка на САЩ с футболен отбор, избраха я за най-добра дебютантка

Българката Евдокия Попадинова и нейния отбор "Рейсърс" от Северозападния университет на Охайо спечелиха титлата на студентското първенство на САЩ по футбол, предава БТВ. Във финалния мач 20-годишната българка и съотборничките ѝ се наложиха с 1:0 над шампионките от 2015 г. "Спринг Арбър" Мичигън.

Попадинова беше отличена с награда за дебютант на първенството, въпреки че е в отбора само от няколко месеца. В полуфинала българката вкара два гола за победата с 6:0 срещу университета на Вашингтон. Тя се разписа и в осминафинала срещу "Уестмънт" Калифорния за победата с 3:1.

"Няма по-велико чувство от това да си първи в страна като Америка", написа българката в своята страница във фейсбук след триумфа.

20-годишната Евдокия Попадинова стартира кариерата си в "Спортика" Благоевград. Тя игра за кратко и в първенството на Англия с екипите на "Бристол Академи" и "Лондон Бийс". Заради добрите си изяви, Попадинова премина в Охайо, където спечели и първия си голям трофей.