Везенков с 10 точки за победа на „Барса“

Александър Везенков се зае сериозно със защитата на мястото си в тима на баскетболния „Барселона“. След недотам убедително представяне в последния мач за 2016 г. треньорът Йоргос Барцокас го остави сред резервите при гостуването на „Сарагоса“.

В първата четвърт обаче играта на „каталунците“ не вървеше и българското крило се появи на терена. Той записа общо 21 минути в игра и се отчете с приличен принос - 10 точки, 5 борби и 2 асистенции. Най-резултатни с по 18 точки бяха Анте Томич и Петери Копонен, който се отчете с първия кош в испанското първенство за годината. След силна игра във втората и третата четвърт „Барса“ спечели с 86:75 и излезе на второ място в класирането с 11 победи и 3 загуби. Лидер със същия брой победи и едно поражение по-малко е „Реал“ (Мадрид), който днес гостува на „Баскония“.