„Верея“ шокира „Лудогорец“ - 2:1

Разтърсваният от финансови проблеми „Верея“ взе скалпа на шампиона „Лудогорец“ - 2:1 в Стара Загора. Още в 12-ата минута Исмаил Иса откри резултата, но разградската звезда Козмин Моци изравни красиво с удар от въздуха.

През второто полувреме гостите от Разград имаха претенции за дузпа, но главният рефер Неделчо Гаджалов не видя така нещата.. В 83-ата минута дебнещият на контраатаки „Верея“ изненада „Лудогорец“ с английски гол. След продължителен карамбол и пасове с глава, топката бе центрирана в наказателното поле, където Селим Керкар засече за 2:1. В заключителните минути вратарят Пламен Колев, който е резерва в тима на „Верея“, направи феноменални спасявания.

В краткото си съществуване в елита – сезон и половина, старозагорският тим вече има победи над „Лудогорец“, ЦСКА и „Левски“.