Видеоповторение донесе гол №500 на Роналдо

Real Madrid's forward Cristiano Ronaldo (R) scores a goal past Club America's goalkeeper Moises Munoz (L) during the Club World Cup semi-final football match between Mexico's Club America and Spain's Real Madrid at Yokohama International stadium in Yokohama on December 15, 2016. / AFP PHOTO / TOSHIFUMI KITAMURA

Кристиано Роналдо заби гол №500 в клубната си кариера при победата на „Реал“ (Мадрид) над „Клуб Америка“ с 2:0. Триумфът над мексиканците класира „белия балет“ на финала на Световното клубно първенство. Там тимът на Зинедин Зидан ще се изправи срещу домакина „Кашима Антлърс“.

Роналдо бе точен в заключителните секунди на двубоя, с което кралският клуб продължи традицията да бележи в добавеното от съдията продължение. Това се случва в трети пореден мач след 1:1 с „Барселона“ и 3:2 над „Депортиво“.

В Йокохама Кристиано замени обичайния заподозрян в подобни ситуации Серхио Рамос. Капитанът на „Реал“ получи почивка и не взе участие срещу шампиона на Северна Америка.

За Роналдо това бе попадение №377 с екипа на „Реал“, а останалите до 500 са с отборите на „Манчестър Юнайтед“ (118) и „Спортинг“ (Лисабон) - 5.

Голът на новия носител на „Златната топка“ за 2016 г. дойде след видеоповторение, доказало, че няма засада при центрирането на Хамес Родигес. Преди Роналдо французинът Карим Бензема откри резултата в даденото от рефера продължение, но на първото полувреме.

След края избраният за играч на мача Лука Модрич се изказа критично за видеоповторенията: „Това нововъведение не ми харесва. Надявам се нещата да придобият по-добър облик, защото това не е футбол. Първото ми впечатление не е добро.“

Финалът между „Реал“ (Мадрид) и „Кашима Антлърс“ е в неделя от 12,30 ч българско време в Йокохама.