Видео съдиите „проспаха” боксов мач

Mexico's forward Raul Jimenez (R) celebrates with Mexico's defender Diego Reyes after scoring a goal during the 2017 Confederations Cup group A football match between Mexico and New Zealand at the Fisht Stadium in Sochi on June 21, 2017. / AFP PHOTO / Yuri CORTEZ

Видео съдиите отново поставиха под въпросителна своята компетентност. Те оставиха без последствия масов бой между всички 22 футболисти на мача Мексико – Нова Зеландия (2:1). В последната минута Майкъл Боксал от „кивитата” бе задържан за фланелката, след което направи брутален шпагат от типа „с цел убийство”. И се започна – нито един от титуляри и резерви не оставаше длъжен на съперника. На терена гамбийският рефер Бакари Гасама изглеждаше като съдия на боксов мач.

В края на мелето той посочи фаул за Нова Зеландия и... не вдигна картон. Но явно му направиха забележка в слушалката и Гасама отиде лично да погледне на монитор до тъчлинията повторенията. Последваха 2 жълти картона.

„Ах, старче, ти май нещо не доогледа?” - тази култова за ситуацията реплика на местния тв коментатор стана хит в руските социални мрежи.

Мексико си поигра с огъня, защото направи 8 смени от състава в първия мач, очаквайки лесна победа. Вместо това Нова Зеландия откри чрез Крис Ууд, преди „ацтеките” да обърнат през второто полувреме с голове на Раул Хименес и Орибе Пералта. Сега Мексико се нуждае от реми срещу Русия, за да се класира на полуфинал.