Волейболистките ни победиха и Аржентина на световното в Хърватия

Националките на България завършиха с драматична победа третия турнир от втора група на Световното Гран При, след като надиграха Аржентина с 3:2 (25:22, 17:25, 18:25, 25:19, 15:12) в последния си двубой от група I2.

Срещата стартира силно за латиноамериканките, със стабилна преднина, но след второто техническо прекъсване "лъвиците" направиха обрат и поведоха в резултата, съобщава BGvolleyball.com. В следващите два гейма състезателките на Гийермо Ордуна доминираха почти изцяло и не дадоха много възможности за противодействие.

В четвъртата част момичетата на Иван Сеферинов заиграха по-убедително, с превес в елементите, наваксвайки пасива си и изравнявайки 2:2.  Мачът влезе в тайбрек. Играта отначало бе равностойна, но българките взеха инициативата и спечелиха двубоя.

Топреализатор за България бе Гергана Димитрова с 24 точки (1 блокада),  Мирослава Паскова добави 15 точки (1 ас). За Аржентина  Емилсе Соса заби 20 точки (5 блокади, 1 ас).

Така България е на пето място в общото класиране, на второ в група I2 с 5 точки (2 победи и 1 загуба).