Гол от малък ъгъл спря "Лудогорец" в мача с "Байер"

"Лудогорец" стигна до равенство 1:1 като гост на "Байер" Леверкузен в двубой от петия кръг на груповата фаза в Лига Европа. Мачът бе протоколен за българския шампион, който още в предишния кръг загуби шансове за продължаване напред в турнира.

"Орлите" обаче пропуснаха да запишат първи успех в Лига Европа през този сезон. "Лудогорец" откри резултата в 69-ата минута чрез резервата Марселиньо, но "Байер" изравни в 85-ата със красив гол на Мичел Вайзер.

Треньорът Антони Здравков бе направил много промени и "Лудогорец" излезе със състав предимно от резервни играчи. На пейката за шампионите бяха Антон Недялков, Марселиньо и Кешерю.

"Байер" първи стигна до голова ситуация. Във втората минута Аларио отне топката на Моци и стреля от около 20 метра, но покрай левия страничен стълб.

Българският тим отвърна с три удара към вратата, пазена от Йозджан. На два пъти Вандерсон прати топката високо над напречната греда. В 28-ата минута Жоао Пауло пък изпусна най-чистото положение за "Лудогорец" преди почивката, шутирайки неточно от десетина метра.

Домакините бяха по-активни в началото на втората част. В 48-ата минута Шрек се озова непокрит в наказателното поле на "орлите", но показа неточен мерник. В 56-ата минута Вендел се справи доста по-добре, Ренан успя да избие топовния му шут.

Близо половин час преди края на срещата в игра за "Лудогорец" се появи Марселиньо. В 69-ата минута именно бразилецът с български паспорт бе изведен сам срещу вратаря и копна топката покрай него - 1:0 за "Лудогорец".

В 80-ата минута пред "Байер" се откри отличен шанс за изравняване. Бейли засече с глава, но Терзиев се намеси и предотврати сигурен гол. При добавката влезлият като резерва Кай Хавертц стреля неточно от двадесетина метра.

Отбраната на "Лудогорец" се пропука пет минути преди края, когато Ренан се намеси неумело, а Мичел Вайзер отбеляза страхотен гол от малък ъгъл - 1:1.