Градска секира по шампионския дух на „Реал“

Real Madrid's Portuguese defender Pepe (R) celebrates scoring a goal during the Spanish league football match Real Madrid CF vs Club Atletico de Madrid at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid on April, 8, 2017. / AFP PHOTO / PIERRE-PHILIPPE MARCOU

„Реал“ (Мадрид) претърпя истински шок на своя „Сантяго Бернабеу“, след като градския съперник „Атлетико“ успя да изтръгне точката в самия край на дербито. В злосторник за „белия балет“ се превърна Антоан Гризман, вкарал в 85-ата минута за крайното 1:1.

Така тимът на Зинедин Зидан записа четвърти пореден неуспешен опит да вземе голямото дерби като домакин. За последно това се случи през 2012 година (2:0). Равенството не позволи на „белите“ да се отскубнат на 4 точки от кръвния съперник „Барселона“. Късно снощи каталунците имаха визита на „Малага“.

Пепе откри резултата в мача от 31-ия кръг на Примера дивисион в 52-ата минута след удар с глава при отлично центриране на Тони Кроос. Студеният душ за домакините дойде в края, когато френският национал се възползва от пропукване в отбраната на „Реал“.

През първата част Карим Бензема бе близо до откриване на резултата, но Ян Облак се намеси впечатляващо с една ръка. В същото време феновете на кралския клуб се заядоха с халфа на „дюшекчиите“ Коке, претърпял въоръжен обир ден преди мача. Част от привържениците питаха иронично 25-годишния футболист колко е часа, предвид откраднатия му за 70 000 евро часовник.

В ранния мач от кръга „Еспаньол“ надви минимално с 1:0 гостуващия „Алавес“ с гол на Пабло Пиати.