Гришо приспа кошмара на Джокович в Мелбърн

Най-добрият български тенисист Григор Димитров победи Денис Истомин в осминафинална среща на Откритото първенство по тенис на Австралия.

До този момент двамата бяха играли помежду си два пъти. В първия мач през далечната 2009 година узбекът печели с 3:6, 6:2, 7:6(3) на Чалънджър, а успехът на Григор е далеч по-престижен - 6:3, 6:3 на Мастърса в Шанхай през 2004.

До този момент Димитров премина през Кристофър О'Конъл, Хьон Чунг и Ришар Гаске като в тези мачове загуби само един сет.

Истомин пък хвърли голямата бомба, отстранявайки шампиона Новак Джокович след 5 сета във втория кръг. Световният №117, който играе в Мелбърн с уайлд кард, имаше още един сблъсък в пет сета срещу Пабло Кареньо-Буста в трети кръг. В първия си мач в Австралия пък Истомин победи Иван Додиг с 3:1 сета.

Вече стана ясен и следващият съперник на Димитров. Това е Давид Гофен, който отстрани Доминик Тийм.

Първи сет

В началото на двубоя и двамата играчи показаха добър ритъм и взеха първите си сервис-геймове без напрежение.В петия гейм обаче, Григор допусна няколко грешки и предостави на Истомин три възможности за пробив и загуби подаването си. В следващото разиграване, узбекът затвърди пробива си. При сервис-гейм на хасковлията, Истомин отново проби и затвори първия сет при 2:6.

Втори сет

Двамата играчи си размениха по един гейм. Григор показа добро преминаване от защита в атака и спаси 2 точки за пробив. Хасковлията започна да навлиза в играта и да демонстрира много концентрирана игра. След като никой от двамата не успя да пробие, сетът трябваше да се реши в тайбрек.

Трети сет

Третият сет започна с медицински таймаут за узбекистанецът. Той получи разтежение в задната част на бедрото, но продължи да играе. Григор се възползва от неговата загуба на концентрация и набързо натрупа аванс от три гейма. Истомин взе четвъртия гейм. Димитров обаче показа много интелигентна игра и разхождаше съперника си из целия корт.

Четвърти сет

Гришо започна ударно четвъртия сет и бързо стигна до 3:0 за 15 минути игра. Победната серия на хасковлията продължи и той затвори сета при 6:1.