Григор Димитров разби Вавринка, продължава на четвъртфинала в Синсинати

григор димитров

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Синсинати (САЩ) с награден фонд 5 млн. долара.

25-годишният българин победи в третия кръг поставения под №2 Стан Вавринка (Швейцария) с 6:4, 6:4 за 82 минути.

Хасковлията сервира солидно през цялата среща, в която не допусна пробив и спечели 91% от точките при вкаран първи сервис.

Димитров взе първия сет в решаващ пробив в деветия гейм, а във втората част той спечели подаването на швейцареца за 4:3, след което запази аванса си.

С успеха българинът си осигури 180 точки за световната ранглиста и 104 740 долара.

Следващият съперник на Димитров ще бъде определен от мача между №7 Жо-Вилфрид Цонга и Стийв Джонсън (САЩ), които играят по-късно днес.