Григор пада и чупи ракета

Григор Димитров отпадна още в първия кръг на турнира от сериите „Мастърс“ в Рим след загуба с 6:3, 2:6, 3:6 от Хуан Мартин дел Потро. Бесен от двойна грешка, довела до пробив в осмия гейм на третия сет, българинът смачка ракетата си в корта, след което я натроши с ръце. Малко по-късно двуметровият аржентинец затвори мача с гръмотевичен сервис.

„Григор игра по-добре от мен в първия сет, но аз бях на ниво през другите“, обяви Дел Потро след победата. Григор пък получи повече време за почивка да отпразнува подобаващо 26-ия си рожден ден вчера.

Следващото участие на Димитров е на „Ролан Гарос“. В Париж обаче няма да играе победителят от първия Голям шлем за годината Роджър Федерер. Швейцарецът се надява почивката да му помогне да удължи кариерата си, а треньорът му Северин Люти обеща, че Маестрото отново ще играе на „Ролан Гарос“.

Мария Шарапова пък си осигури участие поне в квалификациите на „Уимбълдън“. Тя надигра с 6:4, 6:2 Кристина Макхейл (САЩ) и ще влезе в топ 200 на ранглистата.