Далмайер с трета титла на световното

Winner Laura Dahlmeier (L) of Germany celebrates in the finish area after the Women's 15 km individual race during the 2017 IBU Biathlon World Championships in Hochfilzen, on February 15, 2017. / AFP PHOTO / FRANCK FIFE

Лаура Далмайер се превръща в героинята на световното първенство по биатлон в Хохфилцен (Австрия). Германката спечели третия си златен медал в рамките на шест дни, след като завърши първа в индивидуалното състезание на 15 км. Тя допусна една грешка в четирите стрелби и изпревари с 24,7 секунди основната си съперничка Габриела Коукалова (Чехия), която също сбърка един изстрел. Трета с 20 свалени мишени завърши Алексия Рунгалдиер (Италия). Така Далмайер прибави златото към титлите в преследването и щафетата с немския тим. Единствено в спринта тя остана втора след Коукалова.

Емилия Йорданова постигна най-доброто класиране за българския женски тим в Хохфилцен. Тя завърши 24-та с една грешка в стрелбата и изоставане от 4:02,2 минути след шампионката. Даниела Кадева остана 72-ра (3 грешки, +7:64,8 мин), а Десислава Стоянова завърши 88-а (6 грешки, +9:41,3 мин).

Днес е индивидуалното състезание на 20 км при мъжете, в което на старт ще застанат българите Красимир Анев, Владимир Илиев, Антон Синапов и Димитър Герджиков.