Два пъти прекратиха мач на Павел Дочев

Мачът от първия кръг за купата на Германия между „Ханза“ и „Херта“ беше прекратен два пъти. Третодивизионният тим, воден от Павел Дочев, накрая загуби с 0:2 от берлинчани.

Първото прекъсване бе малко преди почивката, когато фенове на „Херта“ запалиха факли и ракети и започнаха да ги хвърлят към терена. След почивката домакините отмъстиха – изгориха откраднато преди години знаме в Берлин. И тогава ексцесиите започнаха. Има ранени полицаи, а съдиите решиха да приберат двата отбора в съблекалнята. След 15 минути разговори с органите на реда в крайна сметка бе решено двубоят да завърши.

Тези неща нямат нищо общо с футбола – каза Дочев. - Дистанцираме се напълно от хулиганите. Те пречат на всички ни.“

Нормалните фенове на „Ханза“ получиха поздравления от цяла Германия. Те започнаха да освиркват своите хулигани. Полицаите обвиниха „Ханза“, че са знаели за откраднато знаме, но не ги предупредили.