Доктора възкръсна, чупи рекорд

Italy's Valentino Rossi celebrates winning the MotoGP race of the Motorcycling Grand Prix of Assen at the TT circuit in Assen on June 25, 2017. / AFP PHOTO / ANP / Vincent JANNINK / Netherlands OUT

Валентино Роси („Ямаха“) спечели първата си победа в световния шампионат по мотоциклетизъм на писта от повече от година. 38-годишният италианец завърши първи в Гран при на Холандия като изпревари с по-малко от секунда сънародника си Данило Петручи („Дукати“). Така Доктора стана състезателя с победи в най-голям диапазон от време, тъй като първият му успех бе преди 20 години и 313 дни. Триумфът бе №115 за него, а повече има единствено легендата Джакомо Агостини (122).

Радост имаше и за „Дукати“, след като Андреа Довициозо оглави генералното класиране със 115 т.