Енрике напусна „Камп Ноу“ с трофей № 9

Barcelona's coach Luis Enrique (R) waves past his daughter after the team won the Spanish Copa del Rey (King's Cup) final football match FC Barcelona vs Deportivo Alaves at the Vicente Calderon stadium in Madrid on May 27, 2017. Barcelona won 3-1. / AFP PHOTO / Josep LAGO

Луис Енрике вече не е треньор на „Барселона“. 47-годишният специалист си тръгна от „Камп Ноу“ по подобаващ начин - с трофей в ръка. В събота вечер каталунците триумфираха с Купата на краля след 3:1 на финала срещу скромния „Алавес“. Това е и отличие № 9 по време на 3-годишния престой на бившия капитан на тима начело на „Барса“. През последните 36 месеца неговият тим взе общо 3 купи на Испания, два пъти стана шампион на Примера, превзе Шампионската лига, световното клубно първенство, Суперкупата на УЕФА, а и на Испания.

"Не съжалявам за решението си да напусна клуба - обяви Енрике след успеха на „Висенте Калдерон“. - Времето тук бе перфектно за мен. Работата в „Барселона“ обаче изисква и взема много. Не се чувствам тъжен, все пак спечелих 9 от възможните 13 трофея."

Енрике не пропусна да благодари на Меси за силния мач срещу „Алавес“ и го окачестви като „извънземен“ за работата му на терена.

Аржентинецът вкара едно от попаденията и асистира на Пако Алкасер, а между тях точен бе и Неймар.

В същото време капитанът на „Барселона“, полузащитникът Андрес Иниеста, стана най-титулуваният испански футболист. Опитният играч вече има 33 трофея в своята кариера, изпреварвайки бившия си съотборник Шави (32).

Триумфът на бившия отбор на Христо Стоичков за Купата на краля пък осигури мечтан старт на новия сезон в Примера дивисион за феновете. Испанският шампионат ще стартира с цели две дербита „Ел Класико“ в спор за Суперкупата на Испания, след като „Реал“ стана шампион по-рано този месец.