Жиру смълча "Олд Трафорд", Венгер пак не победи Моуриньо

Arsenal's French striker Olivier Giroud (3L) jumps to score his team's first goal during the English Premier League football match between Manchester United and Arsenal at Old Trafford in Manchester, north west England, on November 19, 2016. / AFP PHOTO / Paul ELLIS / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. /

Гол на Оливие Жиру в предпоследната минута спаси "Арсенал"  при гостуването на "Манчестър Юнайтед" - 1:1. В голямото дерби на кръга нямаше много положения, но в 68-ата минута Хуан Мата завърши перфектна испанска комбинация с Андер Ерера.

Голямата интрига дали Арсен Венгер ще победи за първи път Жозе Моуриньо завърши с шесто реми между двамата гиганти на треньорската професия. За първи път Специалния води "Манчестър Юнайтед" срещу французина. В крайна сметка Моу има 8 победи и вече 6 ремита срещу отколешния си враг, с когото в началото и края на мача студено стисна ръка.

"Червените дяволи" бяха по-добрият отбор в дербито и през първото полувреме претендираха за дузпа срещу Антонио Валенсия. Телевизионните повторения показаха, че Начо Монреал посяга към тялото на еквадореца, но сериозен контакт няма.

Въпреки че Златан Ибрахимович не игра заради наказание, капитанът Уейн Руни отново не бе поставен сред титулярите. Нападателят влезе през второто полувреме.

"Юнайтед" не успя да спечели нито едно от големите дербита този сезон във Висшата лига. Тимът загуби у доба от "Манчестър Сити" - 1:2, загуби с 0:4 от "Челси" и направи 0:0 на терена на "Ливърпул".