За ЦСКА остана само вечното дерби

За ЦСКА остана единствено вечно дерби за едната чест срещу „Левски“ във вторник. След мача повечето от чужденците ще бъдат пуснати в почивка и няма да играят в последния кръг срещу „Берое“. И двата двубоя са без значение за „червените“ за крайното класиране. Единствено „Левски“ трябва да победи „Верея“ като гост, за да си гарантира третото място.

Христо Янев спечели първи успех след завръщането си начело на ЦСКА. Младият треньор триумфира с 2:0 на терена на „Верея“. Мачът не бе на ниво, домакините направиха много пропуски, а Александър Барт и Роланд Алберг през второто полувреме вкараха головете за гранда.

Първите 45 минути не бяха добри – призна Янев. - След почивката показахме друго лице. „Верея“ много ни затрудни, но главно след наши грешки. За нас всеки мач е от значение. Искам да зарадваме феновете с победа над „Левски“.“

Янев бе първият треньор, след като Гриша Ганчев стана собственик на ЦСКА. Тогава отборът бе изхвърлен в трета лига, но спечели купата на България. Янев загуби именно от „Верея“ за първи път като треньор на ЦСКА в елита – 0:1 на 6 август 2016 г.

Сега треньорът се върна като пожарен вариант за четири мача. На този етап от ЦСКА не дават индикации дали ще му се гласува доверие за постоянно или ще се търси нов треньор. При всички положения решението трябва да бъде взето бързо, защото още през юни ЦСКА ще се завърне в Европа. Време за селекция и подготовка няма да има.