Звездни спаринги за Багата преди дебюта

Благой Иванов се готви на много високо равнище за дебюта си в най-престижната ММА верига – UFC. Багата ще влезе в клетката срещу бразилеца Жуниор дос Сантос на 14 юли, а подготовката му вече е на етап спаринги. Съперници на българина са две американски звезди в смесените боеве – бившият шампион в тежка категория Кейн Велаксес и настоящият първенец в полутежката Даниел Кормиер, който има амбиции и за титлата при най-тежките.

Междувременно Мария Оряшкова спечели за 9-и път европейската титла по спортно самбо в категория до 80 кг. По пътя към финала на шампионата в Атина българката надви 3 съпернички, а в битката за златото победи Ирене Леонидзе (Грузия). Борислав Янаков пък взе сребърен медал при мъжете в кат. до 57 кг, след като на финала отстъпи на грузинеца Вахтанги Чидрашвили.