Златински и Барт бойкотират треньор в Румъния

Българският национал Христо Златински и бившият защитник на „Лудогорец“ и „Литекс“ Александър Барт се замесиха в шумен скандал в Румъния. Двамата са заподозрени в бунт срещу наставника на тима Джиджи Мулцеску. Българинът и французинът бяха заменени още през първото полувреме по време на загубата от „Астра“ с 1:3 през уикенда. В последствие те отказаха да поздравят специалиста, а за капак Барт дори е отправил неприлични реплики към него.

Българският полузащитник пък изпусна дузпа още в 4-ата минута, а в 29-ата отсъпи мястото си на терена.

„Смених Златински, защото беше бавен и направи много грешки при пасовете“, обяви Мулцеску след мача.

Очакванията са специалистът да си тръгне от клуба след края на сезона, а за негов заместник вече се спряга работилият през есента в ЦСКА Едуард Йорданеску.

Цял мач за „Университатя“ игра и друг легионер Радослав Димитров.