Иран загря с победа за „лъвовете“

Иран разби с 3:0 (19, 14, 18) Пуерто Рико в първия си мач на световното по волейбол и направи заявка за водеща роля в групаD” във Варна. На игрището в залаКонгреснаиграчите на азиатския шампион превъзхождаха съперника си във всички елементи на играта, но най-вече много в атака – 45 реализирани точки срещу само 29 залатиносите“. Звездата на персите Мохамад Мусави Ераги се отчете с 11 точки за успеха.

Франция също стартира успешно – 3:0 (20, 21, 17) срещу Китай в първия мач от групаВв Русе. „Петлитене допуснаха интрига в нито един от геймовете и затвориха мача по най-бързия начин, а най-резултатен за успеха с 23 т. бе Стефан Бойер.

Първият мач винаги е труден, затова бяхме много концентрирани и играхме перфектно“, заяви френският треньор Лоран Тили.

Проблем пред Тили обаче е състоянието на звездата Кевин льо Ру, който напусна принудително още в първия гейм с болки в бедрото. „Петлитеискат играчът да мине на мускулен ехограф, но такъв апарат липсва в Русе и Льо Ру ще се прегледа във Варна утре. Това по всяка вероятност ще му попречи да участва в голямото дерби в групата срещу Бразилия днес.

В другата среща в Русе Канада надигра Холандия с 3:0 (15, 23, 18).