Испанци изхвърлят Григор от Индиън Уелс

Григор Димитров приключи рано участието си в първия турнир от сериите „Мастърс“ за годината в Индиън Уелс (САЩ). Родният тенис ас отпадна във втория кръг в надпреварата на сингъл след загуба с 6:7 (4), 6:4, 3:6 от Фернандо Вердаско (Испания). Ключов за развръзката се оказа първият сет, в който Григор пропиля два сетбола преди да отстъпи в тайбрек. Четвъртият в света успя да изравни резултата във втората част, но в третата испанският ветеран заигра на максимума на възможностите си и спечели с категорично превъзходство.

Така Вердаско изравни на 2-2 победите в мачовете между двамата, а Григор не успя да натрупа повече точки за ранглистата, след като повтори миналогодишното си постижение в турнира. Твърде вероятно е той да сдаде позицията си на Александър Зверев (Германия).

Малко по-рано Димитров напусна и надпреварата на двойки. Двамата с Хуан Мартин дел Потро (Аржентина) се препънаха в друго испанско препятствие – Фелисиано Лопес и Марк Лопес – 2:6, 4:6. Така Григор се прости с надеждата да се бори за извънредната премия от 1 милион долара, която може да вземе тенисистът с титли поединично и на двойки.

Другият поставен в тази част на схемата Андрей Рубльов (Русия) също отпадна изненадващо – 4:6, 6:7 (4) срещу младия американец Тайлър Фриц, който ще играе с Вердаско.