Исторически първи гол след VAR на световни финали

Франция, един от големите фаворити на световното първенство, стартира с трудна победа с 2:1 над Австралия в мач от група “С". И трите попадения в срещата в Казан паднаха след почивката.

Историческото първо важно решение на VAR на световни финали дойде в 58-ата минута. Тогава в наказателното поле на "кенгурата" бе Рисдън фаулира връхлитащия Антоан Гризман, а главният рефер отсъди дузпа след намеса на видеосистемата за повторения VAR. Зад топката застана самият Гризман, стрелял безпогрешно.

Едва четири минути по-късно Миле Йединак изравни след нова удар от бялата точка. Така се стигна до 81-ата минута, когато Пол Погба вкара скъпоценния втори гол за "петлите".

Така тимът на Дидие Дешан взе важни три точки на старта на кампанията. По-късно днес е другият мач от групата Перу - Дания.