Италия обърна 3 гейма на „лъвовете“

Head coach Plamen Konstantinov of Bulgaria (C) gives instructions

Мъжкият национален отбор по волейбол загуби с 1:3 (-23, -19, 21, -19) втория си мач от група 10 на Лигата на нациите в Япония. „Лъвовете“ успяха да вземат един гейм, но не и повече, което ги остави без точки за класирането от мача. Любопитно бе, че във всичките 3 гейма, които „скуадра адзура“ спечели, момчетата на Пламен Константинов повеждаха в началото, но бързо губеха аванса.

За разлика от победата над Япония сега селекционерът използва цели четири резервни играчи. Те обаче не му свършха кой знае каква работа – приносът им бе общо 1 точка, дело на Розалин Пенчев. Иначе най-резултатен от българите отново бе диагоналът Николай Учиков, който заби 19 т., а Валентин Братоев и Николай Пенчев добавиха по 13 т. Филипо Ланца с 20 т. пък бе героят за Италия.

Успехът бе 5-и за „адзурите“, които имат и 3 загуби, докато „лъвовете“ са с отрицателен баланс – 3 успеха и 5 поражения. Тази сутрин те имат тежката задача да го подобрят срещу световния шампион Полша, който вчера разби с 3:0 (16, 21, 20) Япония.