И опитната Елисеева с победа

И опитната Деница Елисеева започна с победа на европейското по бокс в „Арена Асикс“. На старта в категория до 60 кг шампионката от 2016-а прегази унгарката Мезевари с 5:0. 37-годишната Деница превъзхождаше значително съперничката си и не остави никакви съмнения у реферите. Въпреки че мачът й се забави с близо 40 минути заради проблем с осветлението в залата, българката показа много добър бокс.

На четвъртфиналите нейна съперничка ще е молдовката Кравченко. Шампионката призна, че за нея бронза ще е провал, като на полуфиналите я очаква силната рускиня Анастасия Белякова, трета от олимпиадата Рио 2016. „Разчитам на медал от по-благороден метал, тъй като с финансирането за него издържам подготовката си след това“, призна националката.

Преди това победи записаха други две златни медалистки в Европа - Станимира Петрова (57) и Мелис Йонузова (64), чийто успех бе изгледан от спортния министър Красен Кралев.