Коледна радост за ЦСКА

ЦСКА завърши годината с коледна радост, избухнала след третата най-изразителна победа през сезона. Сензацията "Дунав" поизмъчи "червените" на "Армия", но загуби с 0:3.

Най-много дискусии имаше около съдията Ангел Ангелов. В 8-ата минута арбитърът имаше всички основания да изгони Георги Китанов, вратаря на ЦСКА. Стражът събори откъсналия се Васил Шопов пред наказателното поле. След още 10 минути Ангелов даде дузпа за "червените" - Тейнур Марем опита борчески прийом срещу нападателя Преслав Йорданов. Деветката на ЦСКА би лошо и вратарят Луков спаси. Повторенията обаче показаха как Марем тича редом с Йорданов при изпълнението - трябваше задължително повторение на удара.

ЦСКА натискаше повече и стигна до гол в 60-ата минута. При него пък останаха съмнения, че португалецът Рубен Пинто е в засада. Халфът направи добавка, след като удар на Йорданов с глава срещна напречната греда. Общо Преслав три пъти улучи стълбовете. В самия крй капитанът Борислав Чорбаджийски вкара втори гол и полудя от радост. А в добавеното време Александър Дюлгеров оформи разгрома.

На "Българска армия" грандът допусна само 3 гола. Но атаката на ЦСКА бе проблемът цяла есен. Само два пъти преди "Дунав" - при 5:1 над "Нефтохимик" и 4:0 над "Берое" отборът вкара повече от 2 гола в един мач.