Корав испанец засили Григор към тревата

Bulgaria's Grigor Dimitrov reacts as he plays against Spain's Pablo Carreno-Busta during their tennis match at the Roland Garros 2017 French Open on June 2, 2017 in Paris. / AFP PHOTO / Eric FEFERBERG

Пабло Кареньо Буста (Испания) сложи край на участието на Григор Димитров на „Ролан Гарос“. Българинът загуби с 5:7, 3:6, 4:6 втория си пореден мач с представител на най-силната школа на клей.

Григор започна добре мача от третия кръг и поведе с 4:0 в първия сет, след което пропусна шанс за 5:1. Но с това всичко хубаво за него на корта свърши. Испанецът върна двата пробива и завърши феноменалния обрат, за да поведе в резултата. Това се оказа сериозен психологически удар за българина и Кареньо Буста довърши работата си с по един пробив във втория и третия сет.

Гришо обясни загубата си с твърде малкото мачове на клей преди турнира и се закани да отиде на „Уимбълдън“ с доста повече практика на трева.

„Дори при 4:0 знаех, че той ще се бори – заяви Григор. - Съжалявам, защото съм го побеждавал. Трябва да забравя този мач. Идват добри турнири – в Щутгарт, в Куинс и на „Уимбълдън“ и там винаги съм се представял добре.“

Денят бе добър за испанците, след като 9-кратният шампион Рафаел Надал размаза с 6:0, 6:1, 6:0 Николоз Басилашвили (Грузия) в своя мач №100 на „Ролан Гарос“.

„Перфектен? Не знам какво означава това!“, заяви Краля на клея след 98-ата си победа.

Миналогодишната шампионка при жените Гарбине Мугуруса (Испания) пък продължава защита на титлата си след успех със 7:5, 6:2 над Юлия Путинцева (Казахстан).