Косоко зарадва Марадона с гол в дебюта

Омар Косоко накара великия Диего Марадона да го аплодира. Доскорошният нападател на „Ботев“ дебютира с гол за „Ал Фуджайра“ (ОАЕ) при победата със 7:0 над аматьорския „Реджио Арнхайм“ по време на лагера в Холандия. Косоко бе привлечен от клуба по настояване именно на дон Ддиего.

Нападателят започна като титуляр и се разписа от дузпа през първото полувреме, когато резултатът бе само 2:0. След почивката влязоха още пет попадения. Пратениците, отразяваше тима от ОАЕ, коментираха, че Косоко е бил сред най-добрите на терена.

Марадона пък бе посрещнат като бог в Холандия. Той уреди за лагер на отбора си една от тренировъчните бази на гранда ПСВ „Айндховен“. За мача на Диего дойде и холандската легенда Рууд Гулит, който е помощник в националния отбор. Двамата дълго време говореха преди началото. Преди да поеме поста Гулит живя в Обединените емирства.