Крал Кейн изведе Англия до драматичен успех

Англия стартира участието си на световното първенство с трудна, но много важна победа с 2:1 над Тунис. В герой за "трите лъва" се превърна Хари Кейн, реализирал и двете попадения. Африканците пък бяха точни след гол от дузпа на Саси.

Това е и първи успех за световният шампион от 1966 година на мондиал от 2010 година насам, когато надви Словения с 1:0. Нападателят на "Тотнъм" откри резултата в 11-ата минута след разбъркване в наказателното поле на Тунис. Десет минути преди края на първата част Кайл Уокър удари Бен Юсеф в наказателното поле, а реферът Уилмар Ролдан посочи бялата точка. Зад топката застата Саси, халф на "Ал Насър", чийто удар влетя в долния десен ъгъл на Джордан Пикфорд.

След почивката тимът на Гарет Саутгейт опита всичко възможно, за да превземе отново вратата на появилия се като резерва страж Бен Мустафа, но гол така и не падаше. За да дойде 90-ата минута, когато Кейн отново бе оставен непокрит във вратарското поле и с глава вкара за крайното 2:1.

За звездата на "Тотнъм" това е 15-ти гол в 25 мача за Англия. Единственият негов сънародник с по-добър показател след такъв брой срещи е Гари Линекер (20). Освен това за Кейн това бяха и първи попадения на голям форум, след фиаското на Евро 2016.