"Левски" все така нулев като гост при Митов в Европа

3 гостувания в евротурнирите, 270 минути без гол , 0 победи, 1 равенство, 2 загуби при голова разлкита 0:3. Това е статистиката на "Левски" като гост в Лига Европа под ръководството на Николай Митов, включваша още мачовете със "Иртиш" и "Сутиеска".

Тя бе затвърдена след загубата от "Хайдук" с 0:1 в първи мач от 2 предварителен кръг на Лига Европа. Единственото попадение падна в 24-ата минута, когато Марко Футач бе точен от дузпа. Нарушението бе извършено от Димитър Пиргов, действал крайно неразумно в собственото си наказателно поле.

Българският тим може да бъде доволен от минималното поражение предвид няколкото сериозни опасности пред вратата на Божидар Митрев. Стражът обаче се намеси вещо при удари на Влашич и Ерцег. Гостите пък рядко застрашаваха вратата. Най-чистото положение се откри пред Васил Панайотов в средата на втората част, но неговият удар с глава мина над вратата.

Дебют за "сините" направиха полузащитниците Нелуц Рошу и Жорди Гомес. Испанецът се появи като резерва, докато румънският халф записа пълни 90 минути.

Така всичко ще се решава след седмица в София, но пред празни трибуни.