"Левски" направи всичко, за да отпадне от "Вадуц" и успя! Феновете бесни!

"Левски" записа нова черна страница в евротурнирите. "Сините" отпаднаха от представителя на Лихтенщайн "Вадуц", въпреки победата с 3:2 на "Герена". Поражението в първия двубой с 0:1 обаче се оказа решаващо. В реванша столичният тим изпусна дузпа, допусна два нелепи гола особено във втория случай, когато точно бе повел с 2:1 и сътвори куп глупости по пътя към срама. Това обаче отприщи напрежение на стадиона, а феновете първо призоваха треньорът Делио Роси за оставка, а след това и една част от тях опитаха да нахлуят на пистата и да потърсят саморазправа с него. Но бързата намеса на полицията предотврати по-сериозни ексцесии.

Двубоят през първата част протече по идентичен начин като този в Лихтенщайн. „Сините“ държаха инициативата, но твърде наивно допуснаха гол.

Първото по-сериозно положение пред една от двете врати дойте в 20-ата минута. Буш овладя топката в наказателното поле, след което стреля без подготовка, но стражът на гостите изби в ъглов удар.

Пет по-късно груба колективна грешка в защитата на „Левски“ позволи на Жодел Досу да пробие дълбоко в половината на домакините, след което намери Мохамед Колибали и героят от първия двубой отново попари Божидар Митрев с мощен изстрел от границата на наказателното поле.

Въпреки студения душ тимът на Делио Роси продължи да атакува. В 35-ата минута столичани най-накрая успяха да намерят верния път към вратата на Андреас Хиршел. След продължителна атака Габриел Обертан стреля, топката бе парирана от бранител в „червено“, но последвалата добавка на румънеца донесе първия официален гол за „сините“ през новия сезон. До края на първото полувреме „Левски“ опита да направи пълен, обрат, но удар на Буш с глава мина покрай десния страничен стълб.

На почивката Роси предприе любопитна смяна – на терена под бурни аплодисменти се появи вратарят Мартин Полачек на мястото на Божидар Митрев, въпреки че капитанът на „сините“ не даваше вид да има травма през първата част.

В 53-ата минута и късметът най-накрая се усмихна на „Левски“. След продължително разбъркване в наказателното поле на гостите топката попадна в Аймен Белаид, който на празна врата вкара за 2:1. Но позитивните емоции на „Герена“ продължиха точно 120 секунди преди и Полачек да сгреши фатално. Стражът излезе неразчетено при центриране от фаул и Тадич с глава се разписа за 2:2. Попадението се отрази чувствително върху играта на „сините“, които в следващите 10 минути не успяха да се съвземат.

Едва в 65-ата минута Буш бе изведен зад отбраната на гостите, но се засуети и се затвори, след което не му остана друго, освен да стреля в аут. След тази атака Роси замени неубедителния Белмонт със Станислав Костов, а французинът обра негативното настроение от трибуните.

В 73-ата минута именно Костов се озова на перфектна позиция, но играта му с глава бе разочароваща. И това не бе всичко. В 75-ата минута Буш си спечели дузпа, но последвалото му изпълнение бе парирано от стража на втородивизионния тим.

В минутите до края настана пълен хаос на стадиона. Първо феновете призоваха Делио Роси за оставка, а след това група ултраси опитаха да нахълтат на терена в опит за саморазправа с италианеца. Само бързата намеса на полицията осуети по-сериозни ексцесии.

В 85-ата минута Кабрал върна надеждите на „сините“ с късен гол. Той не се оказа достатъчен и "Левски" отпадна от "Вадуц", а феновете поискаха оставката на треньора Делио Роси.