"Левски" на бараж за Лига Европа

"Левски" ще играе бараж за Лига Европа, след като "сините" надвиха "Верея" с 2:0 в Стара Загора в мач от последния кръг на плейофната фаза. Така тимът на италианския наставник Делио Роси завърши на 3-то място в крайното класиране, изпреварвайки "Берое" с 5 точки. В същото време "зелено-белите" паднаха от ЦСКА в София с 0:1.

В герой за 26-кратните шампиони се превърна Паулиньо, реализирал и двете попадения. Бразилецът откри резултата в 59-ата минута, а пак той с красив удар от средна дистанция оформи крайния резултат в 71-ата минута. За фланговия играч това бе осми гол, откакто пристигна в България през зимата.

Дебют за гостите записа стражът Петър Иванов, заменил под рамката болния Божидар Митрев. Като титуляр започна и друг продукт на школата на тима Ивайло Найденов. В самия край на срещата и Илия Юруков записа няколко игрови минути, заменяйки Роман Прохазка.

Така на 24-ти май от 20:30 часа "Левски" и "Черно море" ще изиграят финалния бараж, който ще определи последния роден участник в евротурнирите.