„Левски“ страда от липса на реализъм

„Левски“ страда от липса на реализъм. Ръководството на „сините“ в лицето на спортния директор Даниел Боримиров и наставника Николай Митов лично затвърдиха диагнозата след загубата с 0:1 от „Хайдук“ в Дугополие.

И двамата анализираха по интересен начин визитата в Хърватия от втория предварителен кръг на Лига Европа.

"Шансовете преди реванша са 50 на 50 - обяви клиширано треньорът. - Изиграхме добър мач. Получи се двуостър двубой, като реализирахме на 70% това, което бяхме замислили предварително. И ние, но и те, имаха своите атаки и възможности за гол. Оптимист съм и вярвам, че футболистите ще дадат 200% от себе си и ще играем за феновете.".

Ако сега анализираме думите на треньора, то ще открием, че някъде нишката се къса. Да, „сините“ имат шансове да бъдат краен победител, но за целта трябва да се поучат от грешките си преди реванша.

В Дугополие се видя, че „Хайдук“ не само не е по-добрият отбор, за какъвто се смяташе, но и е напълно преодолим съперник. Пак там обаче лъсна и големият проблем - „Левски“ бе безобиден в офанзивен план, както бе и в Черна гора седмица по-рано срещу „Сутиеска“. Тенденция, която се затвърждава с времето, ако погледнем и мачовете през пролетта във вътрешния шампионат.

В двете гостувания в Европа това лято българският тим имаше късмет, че не инкасира повече попадения.

За въпросните 180 минути „сините“ не създадоха нито една креативна атака, а опасностите идваха единствено след статични положения. Нямаше я и „черната магия“ на Жуниор Мапуку. И тъй като говорим в случая за работата на Митов, можем да погледнем и по-глобално към статистиката като прибавим и визитата на „Иртиш“ (0:2) от 2013 година,. Тогава треньор пак беше той. Така „Левски“ е в серия от 270 минути без гол на чужд терен в евротурнирите при българския наставник. Все факти, които стряскат и подсказват за липса на манталитет и стил на игра.

Въпреки всички тези факти Даниел Боримиров също изрази оптимизъм за реванша и се закани „Левски“ да атакува от първата минута. Трябва обаче на „Герена“ хубаво да осъзнаят, че 1:0 е възможно най-коварният резултат. И в София „сините“ трябва да играят преди всичко разумно. Защото никой не помни достойните отпадания, а големите победи, каквито при Митов засега липсват...