"Левски" с второ поражение при Дерменджиев

Георги Дерменджиев записа втора поредна загуба начело на „Левски“. Тимът на опитния специалист бе сломен с 1:2 от полския елитен „Висла“ (Плоцк) в приятелски мач, игран в Кипър. Голът за „сините“ реализира Давиде Мариани от дузпа в 65-ата минута, а за 13-ия в класирането на Екстракласа точни бяха Анхел Гарсия и Нико Варела, играл у нас за „Ботев“ (Пд).

През първата част Дерменджиев заложи на състав, изграден основно от чужденци, а от родните играчи титуляри бяха единствено Николай Михайлов, Станислав Иванов и Станислав Костов. В играта на „сините“ обаче се четеше умора, натрупана от тежката физическа подготовка през последните седмици. Гарсия откри резултата в 32-ата минута след неубедителна изява на Милош Цветкович в защита. През второто полувреме Дерменджиев направи множество смени, пускайки основно юноши на отбора. В края на срещата те бяха общо осем, а капитанската лента попадна на ръката на бранителя Деян Иванов.

В 65-ата минута Мариани вкара от дузпа, отсъдена за фаул срещу Илия Димитров. Това бе второ попадение за отбора в Кипър, а предишното такова отново бе от статично положение – гол на каращия по това време проби Жордан Н'Кололо от фаул. Само седем минути по-късно Варела прехвърли майсторски Николай Кръстев за крайното 2:1. Следващата проверка е с руския „Урал“ в събота.