"Левски" с рекордна победа при Стоянович

"Левски" постигна рекордна победа под ръководството на Славиша Стоянович. "Сините" разгромиха със 7:0 "Верея" в мач от 13-ия кръг на Първа лига и поне до неледя си върнаха лидерската позиция. Двубоят, игран пред близо 10 000 зрители, бе решен още до 20-ата минута, когато домакините поведоха комфортно с 2:0 с голове на Нуно Рейш и Станислав Костов. До края на полувремето и Давиде Марияни се разписа след точно изпълнена дузпа, а гостите останаха с човек по-малко след директен червен картон на Мачадзе. След почивката Костов, Мариани, Хали Тиам и Холмар Ейолфсон довършиха клетия отбор от Стара Загора.

След поражението от "Лудогорец" преди седмица Стоянович направи две промени в титулярния състав. Под рамката се завърна Божидар Митрев, заменил неубедителния Мартин Полачек, а в средата дебют като титуляр направи Нуно Рейш. Бишият играч на "Панатинайкос" за сметка на Антони Белмонт.

Срещата започна отлично за "сините", чийто домакински натиск се увенча с гол. В 10-ата минута Мариани центрира от ъглов удар, а Антон Огнянов изби нескопосано право в краката на Рейш, чийто удар влетя неспасяемо във вратата на Богомил Цингарски. Десет минути по-късно Костов удвои, след като бе намерен на втора греда от Милош Цветкович. В края на първата част Горанов бе съборен от Мачадзе в наказателното поле, а реферът Радослав Гидженов посочи бялата точка и остави гостите в намален състав. Последвалият изстрел на Мариани бе точен - 3:0.

В началото на втората част Костов вкара своя 11-ти гол за сезона, след като бе изведен от швейцареца. В 58-ата минута швейцарецът вкара втория си гол в двубоя и общо пети за "Левски", след като отблизо засече остър пас на Кабрал. Малко след това Мариани напусна, а на терена се появи Нашименто. В 74-ата минута и Тиам записа името си на таблото, след като бе оставен непокрит, а асистенцията бе на Габриел Обертан. В заключителните минути Ейолфсон оформи крайния резултат, засичайки с глава центриране на Нашименто от корнер.