"Локо" (Пд) започна 2017-а с 1:0 над "Кайсар" на Стойчо Младенов

"Локомотив" (Пд) започна 2017 г. с победа с 1:0 над казахстанския "Кайсар" (Кизилорда), воден от бившия треньор на ЦСКА Стойчо Младенов.

edo-stoi4oКонтролата се игра в турския курорт Алания, а победния гол за пловдивчани вкара 15-годишният Ияд Хамуд в 29-ата минута, когато бе изведен на празна врата от капитана Мартин Камбуров. В 65-ата минута "Кайсар" имаше шанс да изравни от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Роберт Петров, но вратарят Илко Пиргов спаси удара от бялата точка на Елжас Алтънбеков и последвалата добавка.

Дани Кики тресна напречната греда в 78-ата минута с шут от 20 метра, а турската съдийска бригада отмени в 26-ата минута гол на Димо Бакалов заради засада. Новото бразилско попълнение Шоко започна като титулярен десен бек, а след почивката в игра се появи и словенският халф Дино Мартинович.

Македонецът Стефан Йефтоски пък се контузи още в 5-ата минута и бе сменен от сънародника си Ванчо Траянов.