"Лудогорец" безпощаден - 6:0

"Лудогорец" постигна впечатляваща победа с 6:0 срещу "Кайрат". Вицешампионът на Казахстан изглеждаше безпомощен срещу българския първенец в контролата в Анталия.

Наказателната акция на "Лудогорец" започна още в 62-ата секунда. Перфектна атака на българския тим завърши румънският голмайстор Клаудио Кешеру. До почивката "Лудогорец" заби още веднъж чрез Жоржиньо.

Чешкият треньор Павел Върба направи доста промени през второто полувреме, но надмощието не спря. Якуб Свиерчок направи резултата класически в 65-ата минута. А още в следващата "зелена" атака се стигна до дузпа, която Мавис Чибота реализира. Ужасът за казаците продължи - по още един гол вкараха Димо Бакалов и отново Свиерчок.

Титуляр за "Лудогорец" започна вратарят Владислав Стоянов, лекувал контузия повече от 2 години.

Досега "зелените" имаха победа и загуба на турска земя - 2:0 срещу "Висла" (Плоцк) и 0:2 срещу "Пяст".