"Лудогорец" за втори пореден път в Шампионска лига след равенство с "Виктория" в Пилзен

"Лудогорец" завърши 2:2 с "Виктория" (Пилзен) в мача реванш от плейофите за Шампионска лига и след победата с 2:0 в първия двубой се класира за втори път за групите на най-престижния европейски турнир.

В седмата минута Михал Дюриш даде аванс на чехите, но Върджил Мисиджан изравни в 17-ата и успокои "Лудогорец".

През второто полувреме 2:1 направи Алеш Матею в 64-ата минута, а в 95-ата Клаудиу Кешеру изравни за 2:2.

Минути след мача президентът на "Лудогорец" Александър Александров заяви, че разградчани са се класирали заслужено за груповата фаза на Шампионската лига. Той честити на всички лудогорци успеха. „Заслужено класиране. Благодаря на всички. Нека да ни е честито!“

Тимът, воден от Георги Дерменджиев, става първият български отбор, класирал се два пъти за груповата фаза на Шампионската лига.