"Лудогорец" продължава, но в Лига Европа

Българският шампион Лудогорец победи с 3:1 Апоел Беер Шева в Разград, но с общ резултат 3:3 и гол повече на чужд терен, израелците продължават в плейофите на Шампионска лига, а Лудогорец ще играе в плейофите на Лига Европа. Вандерсон отбеляза два гола през първото полувреме, а един добави Марселиньо след почивката. Мохамад Гадир бе точен за гостите от Израел, които пропиляха и дузпа, а освен това завършиха срещата с намален състав. Марселиньо също бе изгонен в последните секунди на срещата заради удар без топка. До края на мача Лудогорец не успя да стигне до четвърти гол и се сбогува с Шампионска лига.

"За мен беше един много добър мач на Лудогорец" - каза Георги Дерменджиев, треньорът на тима от Разград. - В крайна сметка една грешка и голът им даде преднина. Ние контролирахме събитията, владеехме топката. Ранен гол, след това втори и трети гол, но една грешка и това е. В един мач има ситуации, които са 100%, но щом не е гол, значи е пропуснат шанса. Вандерсон пропусна там, но той вкара два гола. Лудогорец е силен тим, това е отборът, който от началото на самия проект е в Шампионска лига или Лига Европа. Има жребий сега и се надявам да играе в Лига Европа. Целите ни винаги са били много високи. Има и съдба, и ние сме вкарвали в последната минута. Там също имахме поне три ситуации за гол. Две колективни грешки там и получихме два гола. Няма кой да виним. Във футбола стават грешки. Всеки може да направи грешка, лошото е, че тази беше фатална. Три гола вкарахме, това би трябвало да ни класира, но така се получи. В тези мачове, който направи по-малко грешки, той бие."