"Лудогорец" смаза "Виктория" (Пилзен) за поредната сензация в евротурнирите

"Лудогорец" премаза "Виктория" (Пилзен) в първия плейофен мач за влизане в групите на Шампионска лига. Насред стадион "Васил Левски" в София възпитаниците на Георги Дерменджиев изнесоха урок на чешките си съперници.

Първото попадение отбеляза Козмин Моци от дузпа в 51-ата минута. Наказателният удар бе изработен от новата голяма звезда на тима - Джонатан Кафу, който насмете двама бранители и бе съборен.

В 64-ата минута Вирджил Мисиджан покачи на 2:0. Марселиньо майсторски изведе нападателя на чиста позиция, той спря и с плътен изстрел вкара.

През първото полувреме разградчани диктуваха мача. С хъс и организираност те сътвориха няколко красиви атаки и в защита бяха почти непробиваеми и не дадоха възможност на гостите да застрашат Стоянов.

През втората част Марселиньо и Андерсон изчистиха негативите в играта си. Вандерсон неспирно тормозеше чешката защита по левия фланг, а Марселиньо изведе перфектно Мисиджан за второто попадение и заедно с Дяков умело дирижираше играта в центъра.

В края шампионите пропуснаха няколко изгодни възможности за трети гол.