"Лъвовете" победиха Беларус с 1:0

Снимка: bTV

България победи Беларус с 1:0 в световна квалификация за Мондиал 2018 в Русия. Единственият гол в мача бе дело на Ивелин Попов в 10-ата минута.

Мачът започна равностойно, като битката се водеше предимно в средата на терена. В 9-ата минута Тонев и Занев си комбинираха отлично по дясното крило, но последвалото центриране не затрудни отбраната на гостите.

България излезе напред в резултата в 10-ата минута, след като Ивелин Попов засече с глава центриране на Спас Делев.

Беларус се опита да отвърне с удар на Гордейчук, но той не намери целта.

В 18-ата минута Славчев бе близо до удвояване на преднината на "лъвовете", но топката премина над вратата, пазена от Горбунов. Пет минути по-късно Георги Миланов се справи с отбраната на Беларус, но ударът му от далечно разстояние мина на милиметри от страничната греда.

На няколко пъти гостите се опитаха да застрашат вратата на Стоянов чрез Кендиш, но българската защита се справи.

През второто полувреме Беларус бе по-активният тим на терена, но "трикольорите" съумяха да запазят резултата непроменен и да запишат втора победа от началото на квалификациите.

По този начин България вече е с актив от 6 точки, а Беларус остава с 2.

Лидер в групата продължава да бъде Франция с 10 точки.