Лъвовете победиха Саудитска Арабия с 1:0 в контролен мач

Българският национален отбор по футбол приключва с победа 2017-та година, след като се наложи с 1:0 над Саудитска Арабия в контролна среща.

Двубоят се игра в Лисабон, Португалия, като имаше доста положения, но и отлични изяви на двамата вратари. Единственото попадение срещу участника на Мондиал 2018 Саудитска Арабия реализира Ивелин Попов в края на двубоя, съобщава Gong.bg.

България доминираше във владението на топката през първото полувреме, като отправи и доста удари към вратата на съперника, на които обаче им липсваше точност.

Натискът на България се засили в последните 15 минути на второто полувреме и след още няколко пропуска на Райнов, Гълъбинов и Попов, най-после гол падна в 81-та минута. Георги Миланов с технично центриране отляво намери Ивелин Попов, който засече с глава от границата на малкото поле.

Саудитска Арабия доигра мача с 10 души, след като Аларби Мансур бе изгонен директно, след много грубо влизане в краката на Георги Миланов.